FARAGÓ TIBORNÉ
csipkekészítő Népi Iparművész
Tel.:+36-30-2942550

A Matávtól jöttem nyugdíjba, utána 1998-ban Leontesz Zoltánné Népi Iparművésztől megtanultam a vertcsipke készítését. Gyerekkoromban édesanyámtól tanultam horgolni, kötni, keresztszemest és kalocsait hímezni. 1953-54-ben zeneiskolába jártam, majd a zeneiskolai foglakozások után többször átmentem a Nagytemplom kertjébe, ahol egy francia tanárnő készítette a hajócska csipkéket. Ezt volt alkalmam megtanulni, és ma már tanítom is.
2000 óta tagja vagyok a Hajdú-Bihar megyei Népművészeti Egyesületnek. 2001-ben felvettek az Országos Csipkekészítő Egyesületbe ahol lehetőségem van minden évben tájjellegű vertcsipkék és alaphálók tanulására.
Rendszeresen zsűriztetem vertcsipkéimet: 13 A és 22 B kategóriára megkaptam a Népi Iparművész címet.
 Tagja vagyok a debreceni Újkerti csipke körnek és itt sajátítottam el a varrott csipke technikáit.
Gyűjtöm a régi vertcsipke mintákat, átrajzolom és felújítom azokat. A csipkéimet magam tervezem (terítőket, ékszereket, szélcsipkéket, gallérokat).